THE 16th ANNUAL OAK TREE HALF MARATHON
                              Geneseo, NY  September 5, 2021

                        Results By Leone Timing & Results Services
                                    www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------------------
                                                       PLACES IN
PLACE NAME                   AGE   TIME   PACE     AGEGROUP  &  SEX    RESIDENCE           ST
---------------------------------------------------------------------------------------------
    1 Paul Suflita            22 1:14:58  5:44   1/9    M20-24  M#   1 Rochester           NY 
    2 John Schnitter          33 1:18:36  6:00   1/6    M30-34  M#   2 Geneseo             NY 
    3 Darren Schutt           41 1:20:40  6:10   1/10   M40-44  M#   3 Webster             NY 
    4 Josh Harter             46 1:22:37  6:19   1/15   M45-49  M#   4 Avon                NY 
    5 Peter Sullivan          38 1:22:50  6:20   1/8    M35-39  M#   5 Rochester           NY 
    6 Dave Herbert            29 1:23:12  6:22   1/7    M25-29  M#   6 Geneseo             NY 
    7 Justin Duchnick         41 1:24:09  6:26   2/10   M40-44  M#   7 Springwater         NY 
    8 Jim Park                55 1:24:58  6:30   1/6    M55-59  M#   8 Buffalo             NY 
    9 Joe Bergan              32 1:25:08  6:30   2/6    M30-34  M#   9 Rochester           NY 
   10 Steve Cooperdock        49 1:26:09  6:35   2/15   M45-49  M#  10 West Seneca         NY 
   11 Matt Palmer             32 1:27:14  6:40   3/6    M30-34  M#  11 Webster             NY 
   12 Joshua Matthews         19 1:27:38  6:42   1/2    M01-19  M#  12 Geneseo             NY 
   13 Roger Bolton            51 1:29:31  6:50   1/6    M50-54  M#  13 Albion              NY 
   14 Laura Iafrati           34 1:30:35  6:55   1/7    F30-34  F#   1 Rochester           NY 
   15 Rachel Johnson          42 1:32:59  7:06   1/6    F40-44  F#   2 Endicott            NY 
   16 Douglas Sheahan         49 1:33:16  7:08   3/15   M45-49  M#  14 Victor              NY 
   17 Jose Quiros             44 1:33:19  7:08   3/10   M40-44  M#  15 Medina              NY 
   18 Aaron Wagner            26 1:33:44  7:10   2/7    M25-29  M#  16 Rochester           NY 
   19 Jeannie Bujdos          28 1:34:31  7:13   1/5    F25-29  F#   3 Elmira              NY 
   20 Tim Dwyer               61 1:34:44  7:14   1/9    M60-64  M#  17 Rochester           NY 
   21 Mark Burley             45 1:35:26  7:18   4/15   M45-49  M#  18 Hornell             NY 
   22 Tim Ciancione           56 1:35:49  7:19   2/6    M55-59  M#  19 Geneseo             NY 
   23 Prem Kumar              46 1:36:00  7:20   5/15   M45-49  M#  20 Pittsford           NY 
   24 Jason Salton            20 1:36:38  7:23   2/9    M20-24  M#  21 Katonah             NY 
   25 Nicole Varble           33 1:40:55  7:43   2/7    F30-34  F#   4 Silver Spring       MD 
   26 Lisa Bice               53 1:41:04  7:43   1/8    F50-54  F#   5 Churchville         NY 
   27 James Canning           24 1:41:12  7:44   3/9    M20-24  M#  22 Laurel              MD 
   28 Walter Paskoff          21 1:41:12  7:44   4/9    M20-24  M#  23 Geneseo             NY 
   29 Conor Lynch             26 1:41:45  7:47   3/7    M25-29  M#  24 Geneseo             NY 
   30 Michael Rizzo           28 1:42:00  7:48   4/7    M25-29  M#  25 Buffalo             NY 
   31 X Hann                  45 1:42:18  7:49   6/15   M45-49  M#  26 Buffalo             NY 
   32 Steve Chaffee           57 1:42:59  7:52   3/6    M55-59  M#  27 Wellsville          NY 
   33 Matthew Welser          35 1:44:02  7:57   2/8    M35-39  M#  28 Waterloo            NY 
   34 Matthew McMillan        31 1:45:34  8:04   4/6    M30-34  M#  29 Geneseo             NY 
   35 Aaron Rubin             34 1:45:38  8:04   5/6    M30-34  M#  30 Rochester           NY 
   36 Ron Wightman            72 1:46:44  8:09   1/3    M70+    M#  31 Wellsville          NY 
   37 Patrick McGoldrich      28 1:46:54  8:10   5/7    M25-29  M#  32 Geneseo             NY 
   38 Ethan Nagasing          23 1:48:14  8:16   5/9    M20-24  M#  33 Rochester           NY 
   39 Norman Schollard        43 1:48:31  8:17   4/10   M40-44  M#  34 Batavia             NY 
   40 Julia Varble            58 1:48:43  8:18   1/2    F55-59  F#   6 Henrietta           NY 
   41 Nicholas Kocur          30 1:48:45  8:19   6/6    M30-34  M#  35 Buffalo             NY 
   42 Gabriel Guzman          45 1:50:11  8:25   7/15   M45-49  M#  36 Pittsford           NY 
   43 Lauryn Prindle          34 1:50:31  8:27   3/7    F30-34  F#   7 Fairport            NY 
   44 Sydney Matthews         17 1:50:36  8:27   1/5    F01-19  F#   8 Geneseo             NY 
   45 Matthew Degennaro       24 1:51:31  8:31   6/9    M20-24  M#  37 Hudson              NY 
   46 Joseph Stevenson        43 1:51:49  8:33   5/10   M40-44  M#  38 Geneseo             NY 
   47 Deanna Petula           44 1:52:01  8:33   2/6    F40-44  F#   9 Mount Holly Springs PA 
   48 Zachariah Barfield      24 1:52:14  8:34   7/9    M20-24  M#  39 Rochester           NY 
   49 Susana Castillo         51 1:52:15  8:35   2/8    F50-54  F#  10 Geneseo             NY 
   50 James Hall              48 1:53:10  8:39   8/15   M45-49  M#  40 Hornell             NY 
   51 Tracie Wood             41 1:53:49  8:42   3/6    F40-44  F#  11 Mount Holly Springs PA 
   52 Wilton Alston           62 1:54:46  8:46   2/9    M60-64  M#  41 Rochester           NY 
   53 Holly Fanning           26 1:54:52  8:47   2/5    F25-29  F#  12 Rochester           NY 
   54 Nicole Munkwitz         49 1:55:08  8:48   1/16   F45-49  F#  13 Alfred Station      NY 
   55 Randy Turk              62 1:55:14  8:48   3/9    M60-64  M#  42 Avon Lake           OH 
   56 Mike Gardner            35 1:56:20  8:53   3/8    M35-39  M#  43 Lakeville           NY 
   57 Matt Korosi             62 1:57:13  8:57   4/9    M60-64  M#  44 Rochester           NY 
   58 Michael Burns           44 1:58:16  9:02   6/10   M40-44  M#  45 Rochester           NY 
   59 Victoria Byrne          19 1:58:23  9:03   2/5    F01-19  F#  14 Fairport            NY 
   60 Jay Wassinger           40 1:58:37  9:04   7/10   M40-44  M#  46 Hamlin              NY 
   61 Kevin Reilly            49 1:58:41  9:04   9/15   M45-49  M#  47 Geneseo             NY 
   62 David Coyne             70 1:59:20  9:07   2/3    M70+    M#  48 Avon                NY 
   63 Emily Lamb              15 1:59:31  9:08   3/5    F01-19  F#  15 Geneseo             NY 
   64 Rachael Matthews        15 1:59:31  9:08   4/5    F01-19  F#  16 Geneseo             NY 
   65 Scott & Drew Strang     46 1:59:37  9:08  10/15   M45-49  M#  49 Buffalo             NY 
   66 Nick Mazzola            21 1:59:51  9:09   8/9    M20-24  M#  50 Geneseo             NY 
   67 Keith Sardone           35 1:59:59  9:10   4/8    M35-39  M#  51 Hemlock             NY 
   68 Bert Gallmon            43 2:00:07  9:11   8/10   M40-44  M#  52 Rochester           NY 
   69 Sarah Cote              41 2:00:21  9:12   4/6    F40-44  F#  17 Almond              NY 
   70 Thomas Kelly            44 2:00:37  9:13   9/10   M40-44  M#  53 Rochester           NY 
   71 Mark Biondolillo        50 2:00:37  9:13   2/6    M50-54  M#  54 Perry               NY 
   72 Alex Lazarony           26 2:01:04  9:15   6/7    M25-29  M#  55 Dansville           NY 
   73 Eric Prinzi             38 2:01:08  9:15   5/8    M35-39  M#  56 Geneseo             NY 
   74 Daniel Lloyd-Miller     29 2:02:09  9:20   7/7    M25-29  M#  57 Alfred              NY 
   75 Katie Fee               27 2:02:09  9:20   3/5    F25-29  F#  18 Alfred              NY 
   76 Elizabeth Lesser        20 2:02:37  9:22   1/3    F20-24  F#  19 Avon                NY 
   77 Benjie Bloom            33 2:03:06  9:24   4/7    F30-34  F#  20 Elmhurst            NY 
   78 Joy Stockwell           46 2:03:07  9:24   2/16   F45-49  F#  21 Brockport           NY 
   79 Frank Brzozowski        60 2:03:35  9:26   5/9    M60-64  M#  58 Hornell             NY 
   80 Bob Pastecki            49 2:03:47  9:27  11/15   M45-49  M#  59 Churchville         NY 
   81 Joanna Adamson          45 2:04:05  9:29   3/16   F45-49  F#  22 Rush                NY 
   82 Jeffrey Matthews        53 2:04:07  9:29   3/6    M50-54  M#  60 Geneseo             NY 
   83 Christopher Johnson     39 2:04:16  9:30   6/8    M35-39  M#  61 Orchard Park        NY 
   84 Clint Vandewark         43 2:04:34  9:31  10/10   M40-44  M#  62 Livonia             NY 
   85 John Kemp               51 2:04:41  9:32   4/6    M50-54  M#  63 Bath                NY 
   86 Kate Griffin            37 2:05:12  9:34   1/4    F35-39  F#  23 Rochester           NY 
   87 Joseph Ciecierega       47 2:06:00  9:38  12/15   M45-49  M#  64 Geneseo             NY 
   88 Jim Lovallo             71 2:06:20  9:39   3/3    M70+    M#  65 Kenmore             NY 
   89 Guangyu Tan             46 2:07:38  9:45   4/16   F45-49  F#  24 Hamburg             NY 
   90 Fredrick Feyling        20 2:07:58  9:47   9/9    M20-24  M#  66 Horseheads          NY 
   91 Renae Cain              42 2:09:01  9:51   5/6    F40-44  F#  25 Holland             NY 
   92 Lee Lonsberry           36 2:09:25  9:53   7/8    M35-39  M#  67 Salt Lake City      UT 
   93 Eric Kolpack            35 2:09:44  9:55   8/8    M35-39  M#  68 Niagara Falls       NY 
   94 Aurora Goodwin          24 2:10:13  9:57   2/3    F20-24  F#  26 Concord             NH 
   95 Kevin Wightman          53 2:10:29  9:58   5/6    M50-54  M#  69 Hornell             NY 
   96 Stephanie Ashenfelder   47 2:11:11 10:01   5/16   F45-49  F#  27 Henrietta           NY 
   97 Kathryn Cilano          31 2:11:14 10:02   5/7    F30-34  F#  28 Rochester           NY 
   98 Andrew Kubrich          46 2:11:26 10:02  13/15   M45-49  M#  70 Livonia             NY 
   99 Jennifer Guzman         45 2:11:34 10:03   6/16   F45-49  F#  29 Pittsford           NY 
  100 Bethany Zerbe           54 2:11:56 10:05   3/8    F50-54  F#  30 Perry               NY 
  101 Tom Jerris              63 2:12:36 10:08   6/9    M60-64  M#  71 Livonia             NY 
  102 Jennifer Frese          45 2:13:03 10:10   7/16   F45-49  F#  31 Honeoye Falls       NY 
  103 Mojo Hann               45 2:13:13 10:11   8/16   F45-49  F#  32 Buffalo             NY 
  104 Sullivan Dale           14 2:13:40 10:13   2/2    M01-19  M#  72 Springwater         NY 
  105 Julianne Pangal         31 2:13:43 10:13   6/7    F30-34  F#  33 Rochester           NY 
  106 Emily Wadsworth         30 2:14:24 10:16   7/7    F30-34  F#  34 Buffalo             NY 
  107 Tom Lepage              64 2:14:57 10:19   7/9    M60-64  M#  73 Niagara Falls       NY 
  108 Michelle Reidel         27 2:15:41 10:22   4/5    F25-29  F#  35 Batavia             NY 
  109 Sarah Prinzi            40 2:15:50 10:23   6/6    F40-44  F#  36 Geneseo             NY 
  110 Bob Lonsberry           62 2:16:33 10:26   8/9    M60-64  M#  74 Mount Morris        NY 
  111 Richard Wiedenbeck      59 2:16:40 10:26   4/6    M55-59  M#  75 Walton              NE 
  112 Christine Dettra        56 2:16:40 10:26   2/2    F55-59  F#  37 New Concord         OH 
  113 Jessica Smyrski         27 2:18:34 10:35   5/5    F25-29  F#  38 Webster             NY 
  114 Sandy Knight            52 2:19:28 10:39   4/8    F50-54  F#  39 Honeoye Falls       NY 
  115 Ann Vargeson            53 2:19:36 10:40   5/8    F50-54  F#  40 Corning             NY 
  116 Richard Swanson         63 2:20:15 10:43   9/9    M60-64  M#  76 Silver Lake         NY 
  117 Teresa Blue             63 2:20:53 10:46   1/2    F60-64  F#  41 Niagara Falls       NY 
  118 Emily Locher            46 2:21:27 10:48   9/16   F45-49  F#  42 Weston              CT 
  119 Michael Seager          56 2:21:47 10:50   5/6    M55-59  M#  77 Swain               NY 
  120 Hope Molina             47 2:22:34 10:53  10/16   F45-49  F#  43 Elmhurst            NY 
  121 Katrina Dale            15 2:24:16 11:01   5/5    F01-19  F#  44 Springwater         NY 
  122 Wendy Dale              46 2:25:27 11:07  11/16   F45-49  F#  45 Springwater         NY 
  123 Jennifer Gaudino        48 2:25:43 11:08  12/16   F45-49  F#  46 Rochester           NY 
  124 Amy Kochan              46 2:26:45 11:13  13/16   F45-49  F#  47 Lake View           NY 
  125 Jill Rose               38 2:27:27 11:16   2/4    F35-39  F#  48 Piffard             NY 
  126 Rodni Lytle             53 2:27:30 11:16   6/6    M50-54  M#  78 Seguin              TX 
  127 Lisa Carter             51 2:27:30 11:16   6/8    F50-54  F#  49 New Braunfels       TX 
  128 Erin Woodin Marshall    53 2:29:24 11:25   7/8    F50-54  F#  50 Orchard Park        NY 
  129 Steve Johnson           69 2:30:01 11:28   1/1    M65-69  M#  79 Oneonta             NY 
  130 Carly McCabe            37 2:31:47 11:36   3/4    F35-39  F#  51 West Henrietta      NY 
  131 Michael Viscosi         56 2:34:04 11:46   6/6    M55-59  M#  80 Macedon             NY 
  132 Korine Speed            38 2:36:42 11:58   4/4    F35-39  F#  52 Perry               NY 
  133 Carlos Wallace          45 2:40:42 12:16  14/15   M45-49  M#  81 Grand Island        NY 
  134 Patrick Rio             48 2:42:48 12:26  15/15   M45-49  M#  82 Avon                NY 
  135 Rebecca Rio             49 2:42:48 12:26  14/16   F45-49  F#  53 Avon                NY 
  136 Tyler Heflin            22 2:49:38 12:57   3/3    F20-24  F#  54 Geneseo             NY 
  137 Kathleen Boje           61 2:59:45 13:44   2/2    F60-64  F#  55 Depew               NY 
  138 Kathryn Smith           70 3:19:32 15:14   1/1    F70+    F#  56 Geneseo             NY 
  139 Danielle Smith          46 3:19:32 15:14  15/16   F45-49  F#  57 Geneseo             NY 
  140 Tina Pellegrin          47 3:33:56 16:20  16/16   F45-49  F#  58 Rochester           NY 
  141 Annette Brenner         51 3:50:49 17:38   8/8    F50-54  F#  59 Honeoye Falls       NY 



                  THE 16th ANNUAL OAK TREE HALF MARATHON
                      Geneseo, NY  September 5, 2021

                Results By Leone Timing & Results Services
                            www.leonetiming.com

                             AGE GROUP RESULTS


                           MALE OVERALL RESULTS
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Paul Suflita          22 1:14:58  Rochester       NY                                                                         


                          FEMALE OVERALL RESULTS
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Laura Iafrati         34 1:30:35  Rochester       NY  I Went To College In Geneseo And Have So Many Fond Memories Of The Are 



                           OVERALL MASTERS MALE
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Darren Schutt         41 1:20:40  Webster         NY                                                                         


                          OVERALL MASTERS FEMALE
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Rachel Johnson        42 1:32:59  Endicott        NY  1:30 Range. Iím excited to run through Geneseo where I went to college 


                          MALE AGE GROUP:  1 - 19
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Joshua Matthews       19 1:27:38  Geneseo         NY  
    2 Sullivan Dale         14 2:13:40  Springwater     NY  


                         FEMALE AGE GROUP:  1 - 19
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Sydney Matthews       17 1:50:36  Geneseo         NY  
    2 Victoria Byrne        19 1:58:23  Fairport        NY  
    3 Emily Lamb            15 1:59:31  Geneseo         NY  


                         MALE AGE GROUP:  20 - 24
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Jason Salton          20 1:36:38  Katonah         NY  
    2 James Canning         24 1:41:12  Laurel          MD  
    3 Walter Paskoff        21 1:41:12  Geneseo         NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Elizabeth Lesser      20 2:02:37  Avon            NY  
    2 Aurora Goodwin        24 2:10:13  Concord         NH  
    3 Tyler Heflin          22 2:49:38  Geneseo         NY  



                         MALE AGE GROUP:  25 - 29
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Dave Herbert          29 1:23:12  Geneseo         NY  
    2 Aaron Wagner          26 1:33:44  Rochester       NY  
    3 Conor Lynch           26 1:41:45  Geneseo         NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Jeannie Bujdos        28 1:34:31  Elmira          NY  
    2 Holly Fanning         26 1:54:52  Rochester       NY  
    3 Katie Fee             27 2:02:09  Alfred          NY  


                         MALE AGE GROUP:  30 - 34
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 John Schnitter        33 1:18:36  Geneseo         NY  
    2 Joe Bergan            32 1:25:08  Rochester       NY  
    3 Matt Palmer           32 1:27:14  Webster         NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Nicole Varble         33 1:40:55  Silver Spring   MD  
    2 Lauryn Prindle        34 1:50:31  Fairport        NY  
    3 Benjie Bloom          33 2:03:06  Elmhurst        NY  


                         MALE AGE GROUP:  35 - 39
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Peter Sullivan        38 1:22:50  Rochester       NY  
    2 Matthew Welser        35 1:44:02  Waterloo        NY  
    3 Mike Gardner          35 1:56:20  Lakeville       NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Kate Griffin          37 2:05:12  Rochester       NY  
    2 Jill Rose             38 2:27:27  Piffard         NY  
    3 Carly McCabe          37 2:31:47  West Henrietta  NY  



                         MALE AGE GROUP:  40 - 44
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Justin Duchnick       41 1:24:09  Springwater     NY  
    2 Jose Quiros           44 1:33:19  Medina          NY  
    3 Norman Schollard      43 1:48:31  Batavia         NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Deanna Petula         44 1:52:01  Mount Holly Spr PA  
    2 Tracie Wood           41 1:53:49  Mount Holly Spr PA  
    3 Sarah Cote            41 2:00:21  Almond          NY  


                         MALE AGE GROUP:  45 - 49
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Josh Harter           46 1:22:37  Avon            NY  
    2 Steve Cooperdock      49 1:26:09  West Seneca     NY  
    3 Douglas Sheahan       49 1:33:16  Victor          NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Nicole Munkwitz       49 1:55:08  Alfred Station  NY  
    2 Joy Stockwell         46 2:03:07  Brockport       NY  
    3 Joanna Adamson        45 2:04:05  Rush            NY  


                         MALE AGE GROUP:  50 - 54
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Roger Bolton          51 1:29:31  Albion          NY  
    2 Mark Biondolillo      50 2:00:37  Perry           NY  
    3 Jeffrey Matthews      53 2:04:07  Geneseo         NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Lisa Bice             53 1:41:04  Churchville     NY  
    2 Susana Castillo       51 1:52:15  Geneseo         NY  
    3 Bethany Zerbe         54 2:11:56  Perry           NY  



                         MALE AGE GROUP:  55 - 59
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Jim Park              55 1:24:58  Buffalo         NY  
    2 Tim Ciancione         56 1:35:49  Geneseo         NY  
    3 Steve Chaffee         57 1:42:59  Wellsville      NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Julia Varble          58 1:48:43  Henrietta       NY  
    2 Christine Dettra      56 2:16:40  New Concord     OH  


                         MALE AGE GROUP:  60 - 64
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Tim Dwyer             61 1:34:44  Rochester       NY  
    2 Wilton Alston         62 1:54:46  Rochester       NY  
    3 Randy Turk            62 1:55:14  Avon Lake       OH  


                        FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Teresa Blue           63 2:20:53  Niagara Falls   NY  
    2 Kathleen Boje         61 2:59:45  Depew           NY  


                         MALE AGE GROUP:  65 - 69
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Steve Johnson         69 2:30:01  Oneonta         NY  


                        FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------


                         MALE AGE GROUP:  70 - 99
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Ron Wightman          72 1:46:44  Wellsville      NY  
    2 David Coyne           70 1:59:20  Avon            NY  
    3 Jim Lovallo           71 2:06:20  Kenmore         NY  



                        FEMALE AGE GROUP:  70 - 99
--------------------------------------------------------------------------------
PLACE NAME                 AGE   TIME   RESIDENCE       ST
--------------------------------------------------------------------------------
    1 Kathryn Smith         70 3:19:32  Geneseo         NY